Skauci Europy w Rawie Mazowieckiej
Home
Biwak 1. Drużyny Rawskiej w Żelechlinku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Jarzębski   
wtorek, 22 stycznia 2019 07:54

Na biwaku 17-18 listopada zastępy wcieliły się w role specjalnych grup operacyjnych wysłanych przez królestwa Gondoru, Rohanu, Elfów i Krasnoludów. Ich zadaniem była inwestygacja sprawy zniknięcia Bilbo Bagginsa i pozostałych hobbitów. W tym celu wszyscy z samego rana przybyli do Shire. Zaginięcia zaginięciami, ale najpierw trzeba dobrze zjeść. Dlatego pierwszym punktem biwaku było "śniadanie w Shire". Grupa miejscowych hobbitów (tymczasowo szefowie i zastępowi ;) ) próbowała przysmaków przygotowanych przez przybyszy z innych krain. Tutaj w zaciętej rywalizacji zwyciężyła grupa z Gondoru (zastęp Sowa), który poczęstował hobbitów między innymi bardzo smacznymi jajkami sadzonymi w papryce.

Po przyjemnościach i powitaniach nadszedł czas na obowiązki. Elficki posterunek przysłał do Shire raport o hobbitach przemierzających Stary Las. Raport należało przetłumaczyć z run elfickich (nieoczywisty alfabet Morse'a) na nasze, a następnie zapisać w runach krasnoludzkich i wysłać do dalszego posterunku, aby przekazać informację. Jednak krasnoludy niechętnie dzielą się swoimi sekretami, toteż ich alfabet trzeba było najpierw zdobyć litera po literze. Jak się okazało, kilku najstarszych hobbitów miało w swoich biblioteczkach bardzo pomocne w tej kwestii księgi. Hobbici potrzebowali jednak pomocy - jednemu połamała się drabina i potrzebował nowej (wiązanie żerdek na krzyż), drugi zadławił się na oczach gości (pierwsza pomoc przy zadławieniach), a trzeci zostawił w trawie kilka przedmiotów i nie mógł ich później znaleźć ze względu na chorobę wzroku - przekazał informacje o ich przybliżonym położeniu przy pomocy azymutu. Z wyzwaniami gry najlepiej poradził sobie zastęp Niedźwiedź ;)

Wieczorem nadszedł czas na adorację Najświętszego Sakramentu (umożliwił nam ją ks. Sebastian Werra). Każdy z chłopców przygotowujących się do złożenia przyrzeczenia wybrał i poprowadził  jedną pieśń. Przed snem zagraliśmy jeszcze towarzyski turniej w nogę na hali. Na późnowieczorną radę dołączył do nas nasz duszpasterz, ks. Paweł Olszewski, i pomagał nam w podejmowaniu kluczowych decyzji.

Nad ranem zrobiliśmy siódemeczkę (7 minut na ubranie, spakowanie plecaków i ustawienie się przy wyjściu), a potem uczestniczyliśmy wspólnie w niedzielnej mszy św. w Żelechlinku.

 
Olimpiada Wodna 1. Drużyny Rawskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Jarzębski   
wtorek, 22 stycznia 2019 07:51

16 listopada sprawdzaliśmy się pływacko na basenie. Złożyła się na to sztafeta zastępów i zawody w odległościowym płynięciu pod wodą.

Tę Olimpiadę wygrał zastęp Niedźwiedź, gratulacje!

 
Obóz 1.Gromady Rawskiej i 1. Gromady Tomaszowskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Zerek   
poniedziałek, 03 września 2018 16:46

Oto relacja z obozu który odbył się w Królowej Woli w dniach 02-07.07.2018r. gdzie obozowały dwie gromady. 1. Gromada Rawska oraz 1. Gromada Tomaszowska:

Dzień 1.

Przyjechaliśmy z rana do szkoły w Królowej Woli po czym zajeliśmy się rozbijaniem namiotów. Potem mieliśmy apel rozpoczynający obóz. Następnie razem z Akelą z Tomaszowa robiliśmy obiad. Po jedzeniu nasz Akela zawołał nas na halę i pokazał swoją kronikę z czasów bycia wilczkiem oraz harcerzem i powiedział jak ważne jest pisanie kroniki z życia w gromadzie i później w zastępie. Po tym mieliśmy czas uzupełnić własne kroniki i poszliśmy na kolację. Następnym punktem dnia było ognisko a na koniec mycie się i pójście spać.

Dzień 2.

Następnego dnia po pobudce pomodliliśmy się, rozgrzaliśmy a następnie po ubraniu się poszliśmy na apel. Potem śniadanie oraz Akela poinformował nas ,że dzisiaj zrobimy ognisko dla wioski i mamy przygotować scenki z "Księgi Dżungli" które dał nam Akela. Po obiedzie mieliśmy Czas Nowej Gwary(śpiew). W końcu przyszła pora na ognisko gdzie pojawili się ludzie z wioski. Były gry, zabawy, wspólny śpiew oraz pieczenie kiełbasek. Na koniec dnia umyliśmy się i poszliśmy spać.

Dzień 3.

Rano po pobudce z modlitwą i rozgrzewką poszliśmy na apel a potem śniadanie. Była następnie Skała Narady i chwila przerwy ponieważ przyjechał ksiądz Paweł i opowiadał o Św. Franciszku oraz radości. Potem przygotowaliśmy obiad i go zjedliśmy ze smakiem. Następnie pożegnaliśmy księdza Pawła i zajeliśmy się przygotowaniami do ogniska. Skończyliśmy ognisko i poszliśmy się myć a potem spać.

Dzień 4.

Z samego rana ruszaliśmy się bardzo sprawnie i szybko ponieważ był to dzień kiedy przyjechał do nas łucznik i mogliśmy postrzelać z łuku sportowego wszystkim się bardzo podobało(Starym Wilkom też). Kiedy nasz poligon strzelecki został schowany to zebraliśmy się na hali alby wyjść na Pheal(Wielką Grę) której celem było pokonanie złych psów z Dekanu które napadały na Dżunglę. Po wygranej bitwie poszliśmy na halę ponieważ było strasznie gorąco. Na hali nasz Akela opowiedział o tym ,że Polska to piękny kraj. Na osłodę tego wszystkiego mieliśmy Wielką Ucztę Ikkiego. A wieczorem poszliśmy się umyć i spać.

Dzień 5.

Dzień zaczął się tak jak zawsze pobudka, modlitwa, rozgrzewka i apel. Potem śniadanie natomiast po nim poszliśmy robić tor sprawnościowy ,który potem wszyscy pokonali. Po przebiegnięciu toru przygotowaliśmy obiad a po nim była Msza Święta. W momencie zakończenia Mszy Św. dowiedzieliśmy się ,że idziemy na wycieczkę do bunkrów w Konewce. Było ekstra!!! Na koniec tego dnia jeszcze mieliśmy watrę(ostatnie ognisko) i zakończyliśmy dzień.

Dzień 6.

Był to ostatni dzień obozu kiedy głównym celem było posprzątanie i zwinięcie obozowiska. Po posprzątaniu obozu mieliśmy apel końcowy na którym 2 wilczków złożyło swoje obietnice (Kuba i Adam gratulacje) na koniec dostaliśmy upominki i rozjechaliśmy się do domów.

Poniżej link do galerii zdjęć

Zdjęcia

 
Obóz wilczkowy - ,,Dolina Bobrów'' 2018r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
wtorek, 14 sierpnia 2018 20:15

W dniach 23-29.07.2018r. wilczki z 2. Gromady Rawskiej obozowały w Wólce Dłużewskiej, w gminie Siennica. Piękne, malownicze miejsce w jakim miały przyjemność być to Gospodarstwo Agroturystyczne ,,Dolina Bobrów’’. Łącznie w obozie wzięły udział 54 osoby, ponieważ oprócz Rawy były tam również wilczki z Łodzi i Skierniewic. Przez cały tydzień wilczki brały udział w różnych zajęciach przygotowanych przez wychowawców. Każdy dzień rozpoczynał się rozgrzewką i apelem, a kończył śpiewem i odgrywaniem wymyślonych wcześniej scenek przy ognisku. Ostatniego dnia na apelu kończącym wspólny wyjazd odbyło się rozstrzygnięcie konkursów, które trwały przez cały tydzień. Oprócz konkursów grupowych, w których wygrywała cała szóstka, były również konkursy indywidualne. W każdej gromadzie wybierany był m.in. Super Wilczek – na to miano mogła zasłużyć dziewczynka, która była pomocna, radosna, zawsze gotowa do działania i dająca przykład swoją postawą. W Rawie takim wilczkiem została Hanna Kielan, która już we wrześniu przechodzi do drużyny. Konkurs na najpiękniejszą kronikę wygrała Antonina Skóra. Dla wszystkich wilczków i wychowawców był to czas wspólnej zabawy i radości, który już na zawsze pozostanie w sercach.

galeria - Maria Malik

galeria - Małgorzata Duszyńska-Ozga

 
Akcja letnia 1. Drużyny Rawskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Jarzębski   
poniedziałek, 13 sierpnia 2018 23:55

Jaca dba o ogień na tym zdjęciu, a w tle siedzi kilkoro kochających rodziców. Mam nadzieję, że widać to zdjęcie, bo jeśli nie, to pewnie pokaże się ten tekst, a jego walory estetyczne są niższe.

W tym roku akcja letnia 1. Drużyny Rawskiej przyjęła formę serii zbiórek drużyny, które dzięki gościnności sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa odbywały się przeważnie na terenie ich lasu. Przeciętnie pojawiało się na nich 15 chłopców z 4 zastępów. O ich bezpieczeństwo dbało 3 szefów, a o rozwój duchowy ks. Sebastian Werra, filipin z Tomaszowa Mazowieckiego.

Pierwsza ze zbiórek odbyła się 30 lipca. Po przetransportowaniu kajaków i kanadyjek nad rawski zalew rozpoczęliśmy zajęcia na wodzie. Chłopcy ćwiczyli manewry, po czym sprawdzili swoje umiejętności, starając się pokonać wyznaczony tor w najkrótszym czasie.

 

Więcej…
 
Zaproszenie na Pielgrzymkę - Dzień Modlitw za FSE 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Jarzębski   
niedziela, 18 marca 2018 19:50

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice naszych podopiecznych, Przyjaciele Skautów Europy!

Zbliża się kolejny Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego, do której należy nasze polskie Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”. Skauci Europy uczestniczą w modlitwach za swój ruch w okolicy uroczystości Zwiastowania Pańskiego, gdyż to Matce Bożej Zwiastowania zawierzyli się po raz pierwszy podczas zlotu Eurojam we Francji w 1984 w trakcie pielgrzymki do katedry Notre Dame w Paryżu. Od tego czasu Skauci Europy w okolicach 25 marca, spotkają się wraz z rodzicami i przyjaciółmi, by odnowić to zawierzenie. Również w tym roku organizujemy z tej okazji pielgrzymkę dwóch hufców rawskich (męskiego i żeńskiego). Pojawiają się na nim skauci i skautki z Rawy, Skierniewic, Łowicza i Tomaszowa Mazowieckiego, a także, ku naszej radości, wielu z Państwa. Jest to jedyny moment w roku, w którym spotyka się całe nasze lokalne środowisko i wykorzystujemy go, by wspólnie zawierzyć siebie i nasze dzieło Maryi. Dlatego właśnie całego serca zapraszamy Państwa 24 marca do Boguszyc na coroczną pielgrzymkę z okazji Dnia Modlitw za FSE!

W tym roku naszym celem będą Boguszyce. W zabytkowym, XVI-wiecznym kościele z renesansowymi polichromiami ugości nas ks. proboszcz Zbigniew Kaliński, który przez kilka lat sprawował swoją posługę w Rawie Mazowieckiej.

Poza wspólnym dla wszystkich aspektem wędrowania, program pielgrzymki różni się dla każdej grupy wiekowej: wilczki uczą się poprzez zabawę i radość; harcerze i harcerki przeżywają przygodę gotując na ogniu; z kolei wędrownicy i przewodniczki koncentrują się na służbie w jednostkach i pomaganiu innym. Każdego roku przygotowujemy również specjalny plan dla Państwa. Poza elementami wspólnymi dla wszystkich, jak Msza Święta czy obiad, obejmuje on blok konferencji na tematy związane między innymi z wychowaniem dzieci czy wartościami skautingu. Na rozpoczęcie wspólnego dnia proponujemy Państwu włączenie się w krótką  wędrówkę połączoną z modlitwą. Trasa będzie przebiegała z Miasteczka Krwi Chrystusa na  Chrustach do Boguszyc (ok. 5 km).

 

Aby umożliwić nam sprawną organizację całej imprezy, uprzejmie prosimy o wypełnienie internetowego formularza (menu po lewej stronie). Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 63
Joomla themes free

Harmonogramy zbiórek:
1 Gromada Rawska
;
2 Gromada Rawska

Działalność hufca rawskiego jest wspierana ze środków Miasta Rawa Mazowiecka

licznik odwiedzin

508945
dzisiaj54
wczoraj64
w tym tygodniu268
w tym miesiącu2274
wszystkie508945

Polityka cookies